Czy można samemu wyjść z uzależnienia od masturbacji?

Dzień dobry,mam pytanie,czy można samemu wyjść z uzależnienia od masturbacji? czy jednak potrzebna jest pomoc z zewnątrz?pozdrawiam.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Teoretycznie jak najbardziej możliwe jest samodzielne poradzenie sobie z problemem uzależnienia od masturbacji. Jeśli jednak czujesz, że sam sobie z tym nie poradzisz, polecam konsultację ze specjalistą od uzależnień.

Warto skorzystać z konsultacji seksuologicznej z psychologiem-seksuologiem lub lekarzem psychiatrą seksuologiem. Taka konsultacja pomogłaby ustalić Pańskie rozumienie problemu 'uzależnienia od masturbacji', mechanizmów, które ów problem podtrzymują, a wreszcie określić dalszy sposób leczenia.