Nerwica - kiedy warto udać się do specjalisty?

Witam,

zarówno depresja jak i nerwica są chorobami, które warto leczyć z pomocą specjalisty - psychoterapeuty czasem wraz z lekarzem psychiatrą. Fachowa pomoc pozwoli na postawienie odpowiedniej diagnozy. Psychoterapia jest leczeniem, które wymaga głównej aktywności ze strony pacjenta, jednak nie jest się w niej samym - ważne, że jest się w relacji, która może dać oparcie.

Zachęcam do leczenia i pozdrawiam

0

WItam,

ogólnie najlepiej sprawdza się psychoterapia. Ale może Pani spróbować samemu przy pomocy którejś z książek do autoterapii. Bardzo dobre są np. "Umysł ponad nastrojem" Padesky i Greenbergera oraz "Radość życia" Davida Burnsa.

Pozdrawiam!

0

Najlepszym wyjściem jest zwrócenie się do specjalisty (psychiatra i psychoterapeuta lub psycholog), zarówno jeśli chodzi o diagnozę, jak i leczenie. Często potrzebne jest także wsparcie leczenia farmakoterapią.

Pozdrawiam serdecznie,
Agnieszka Urbanowicz

0

Leczeniem zalecanym w przypadku zaburzeń nerwicowych i depresyjnych jest psychoterapia, czasami wspierana farmakoterapią. Pomoc psychologa/ psychoterapeuty bądź psychiatry jest wskazana chociażby z tego względu, że na początku trzeba postawić diagnozę i wykluczyć inne możliwości. Czasem zalecane jest też skorzystanie z konsultacji lub leczenia u innych specjalistów. Ważne jest też to, że psychoterapia jest współpracą dwojga ludzi - specjalisty i pacjenta.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty