Zapytaj lekarza

7 3 6 , 4 7 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy można samodzielnie brać leki na depresję?

Od kilku miesięcy czuję się przygnębiona, nieszczęśliwa. Nie potrafię wytłumaczyć swojego zachowania i sobie z nim poradzić. Jestem mężatką od 14 lat, mam dwoje udanych synów, stabilną sytuację finansową. Mąż stara się jak może, ale ja i tak jestem niezadowolona. Widzę, że moje zachowanie źle wpływa na nasze życie, nie jesteśmy już tak blisko jak kiedyś. Staram się z nim o tym rozmawiać, ale mam wrażenie, że on nie rozumie. Kiedyś cieszyłam się z każdego wyjścia z domu - na basen, do kina czy na zakupy. Zastanawiam się, czy mogłabym zażywać tabletki Persen, może one mi pomogą?

KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu

Pierwsze objawy autyzmu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są jego pierwsze objawy.

Witam Panią!

Objawy, które Pani opisała mogą wskazywać na depresję. Depresja jest chorobą i wymaga specjalistycznego leczenia. Nie radziłabym Pani podejmować leczenia na własną rękę, ponieważ może ono przynieść wiele szkody. Tym bardziej Persen nie jest lekiem stosowanym w walce z depresją.

Namawiałabym Panią, aby zgłosiła się Pani do psychiatry lub psychoterapeuty, w celu postawienia pełnej diagnozy. Dopiero wówczas możliwe jest podjęcie odpowiedniego leczenia, ale nadal wyłącznie pod okiem specjalisty. W leczeniu depresji najlepsze efekty przynosi leczenie łączone, czyli farmakoterapia połączona z psychoterapią.

Proszę nie lekceważyć swoich objawów, ponieważ mogą się one nasilać. Dlatego zachęcałabym Panią do umówienia wizyty jak najszybszciej. Im wcześniej rozpocznie Pani leczenie, tym będzie ono łatwiejsze.

Pozdrawiam.

Psycholog, seksuolog oraz mediator i negocjator.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy