Czy można schudnąć, stosując różne preparaty wspomagające ten proces?

Mam 18 lat i chciałabym schudnąć w możliwie jak najszybszym czasie. Nie mam warunków odpowiednich do ćwiczeń i jestem pochłonięta nauką. Chciałabym wiedzieć, czy da się schudnąć bez wyrzeczeń, stosując preparaty pomagające w zrzuceniu zbędnej wagi. Mam na myśli tabletki zawierające chitosan czy neutralizator skrobi albo chrom. Myślę, że mogą to być też termogeniki. W internecie są różne opinie na ich temat. Czy schudnę, stosując wszystkie naraz wymienione powyżej? Jeśli tak, to po jakim czasie mogę spodziewać się efektów? Dodam, że bardzo mi zależy na zgrabnej sylwetce i jak tylko skończyły się wakacje, znów zrobiłam się gruba.
18 LAT ponad rok temu

Witam!

Nic nie zastąpi diety i ćwiczeń. Przyjmowanie tabletek wchłaniających tłuszcz w przewodzie pokarmowym może sprzyjać niedoborom witamin rozpuszczalnych w tłuszczach. Włączenie ich w ramach farmakoterapii może skutkować wystąpieniem nieprzyjemnych, tłuszczowych biegunek. Także węglowodany są niesamowicie istotne dla naszego organizmu (główne źródło łatwo dostępnej energii) stąd żadne neutralizatory nie są wskazane.

Wystarczy, jeśli wprowadzi Pani drobne zmiany - zrezygnuje z żywności wysokokalorycznej na korzyść pokarmów, będących źródłem niewielkiej ilości energii.

Wyeliminować powinna Pani:cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe, słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, ciasta, ciasteczka, fast foody, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

Jeśli nie ma Pani warunków, aby ćwiczyć w domu - proszę wysiadać kilka przystanków przed domem i iść na piechotę lub zapisać się na aerobik w fitness klubie. Przykładowe pomysły znajdzie Pani na abccwiczenia.pl.

Pozdrawiam