Czy można się masturbować, mając grzybicę prącia?

Witam serdecznie. Jestem 24-letnim mężczyzną, który nabawił się grzybicy pod napletkiem. Byłem z tym problemem u urologa, który obejrzał mnie i stwierdził, że to najprawdopodobniej grzybica. Zapisał mi maść P... do stosowania rano i wieczorem oraz kazał namaczać penisa ze ściągniętym napletkiem w roztworze nadmanganianu potasu raz dziennie wieczorem. Po trzech dniach nie ma już śladu łuszczenia się skóry, a swędzenie zelżało. "Świerza" skóra jest bardzo napięta i chętnie bym nie narażał jej na żadne podrażnienia, ale z powodu abstynencji seksualnej jestem bardzo pobudzony. Wiem, że to nie jest koniec kuracji (lekarz kazał stosować się do zaleceń przez 2 tygodnie), ale czy mogę uprawiać seks w prezerwatywie lub masturbować się? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam!

O ile podczas masturbacji Pańskie postępowanie nie będzie zbyt gwałtowne i nie podrażni Pan okolic intymnych (przez zbyt długą masturbację, zastosowanie jakichś substancji spełniających funkcję lubrykantów), to nie ma konieczności, by zaniechał Pan onanizmu. W przypadku seksu z partnerką, rzeczywiście lepiej jest użyć prezerwatywy. Właściwie najlepiej by było, gdyby partnerka także była leczona przeciwko grzybicy.

Pozdrawiam!