Czy można spożywać czosnek przy raku trzustki?

Mam raka trzustki.Czy ja mogę jeść czosnek raczej naszą ślonską w0odzionke.Czy w ogóle można spożywać czosnek

Dzień dobry,

czarnuszka wspomaga leczenie raka trzuski warto ją przyjmować oraz zapoznać się z jej właściwościami.

Wskazana była by wizyta u dietetyka klinicznego który by ustalił właściwe leczenie żywnościowe.

Brak z Pańskiej strony informacji na jakim etapie leczenia jest oraz ostatnią diagnostykę z badania krwi.

Również zachęcam na wizytę do dobrego naturopaty lub do fitoterapeuty który jest potrafi wspomóc leczenie kliniczne.

Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

zdaniem naszych ekspertów z zakresu dietetyki czosnek nie jest zalecany w przypadku chorób nowotworowych przewodu pokarmowego.

Warzywo to wykazuje właściwości wzdymające i może podrażniać błonę śluzową żołądka. Osoby chorujące na nowotwór trzustki powinny więc go unikać. Zachęcamy Pana do konsulatacji u dietetyka, który ułożyłby Panu dietę dostosowaną do aktualnych potrzeb i wykluczając produkty zakazane.

Odpowiedzi naszych ekspertów na podobne pytanie znaleźć można po kliknięciu w poniższy link:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/choroba-nowotworowa-a-jedzenie-czosnku.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.