Czy można starać się o ciążę przy CHAD?

Witam staramy się o dziecko rok czasu , dzisiaj dowiedziałam się że mam chorobę dwubiegunową. Zastanawiam się czy ciąża przy tej chorobie to mądry pomysł ? Czy leki mogą jakoś zaszkodzić dziecku ??

Lek. Paweł Szadkowski

Nie podała Pani jakie leki przyjmuje. Niektóre można brać w ciąży, inne lepiej odstawić. Proszę udać się do swojego lekarza prowadzącego, powiedzieć o planowanej ciąży i razem ustalicie odpowiednie leczenie. Może to chwilę potrwać, gdyż warto sprawdzić, czy dobrze Pani znosi nowe leczenie, żeby już w trakcie ciąży nie było konieczności zmian.