Czy można stosować Ibum z lekami na ciśnienie?

Z powodu wysokiego pulsu biorę Concor Cor 1,25 jedną tabletkę rano. Ostatnio boli mnie jednak głowa - czy mogę brać leki przeciwbólowe np ibum? I na uspokojenie czy mogę brać hydroksyzynę? Czy są jakieś przeciwwskazania? Dodam że ma refluks żołądka i przyjmuję na czczo polprazol I gasstrotus.

Lek. Paweł Szadkowski

Na ból głowy sugerowałbym raczej paracetamol. Podczas przyjmowania hydroksyzyny należy kontrolować wartości ciśnienia tętniczego, a w razie wystąpienia niedociśnienia lub innych działań niepożądanych zaprzestać stosowania leku i skonsultować się z lekarzem prowadzącym.