Czy można stosować Letrox podczas planowania ciąży?

Witam. Letrox 50 a planowanie ciąży. Czy ten lek jest bezpieczny przy planowaniu ciąży. Mam przepisany w/w lek ale obawiam się go przyjmować przed ciążą oraz w trakcie niej. Czy on może szkodzić dziecku. Chciałabym aby dziecko było zdrowe. Czy jest na to szansa.

Lek. Paweł Szadkowski

Przy planowaniu ciąży i podczas ciąży ogromnie ważna jest właściwa praca tarczycy. Dlatego proszę nie odstawiać leku na własną rękę. Wiele kobiet ma rozpoznawaną niedoczynność tarczycy podczas ciąży i muszą przyjmować te leki. Właśnie niedobór hormonów tarczycy może zaszkodzić dziecku - ten lek temu zapobiega.