Czy można stosować preparaty do depilacji i antycellulitowe w czasie ciąży?

Witam ponownie:) dziekuje za poprzednią odpowiedź. Mam jeszcze dwa pytania: Czy można stosowac w czasie ciąży pianki lub żele depilacyjne do części intymnych? Czy można stosowac preparaty antycelulitowe? Dziekuję i pozdrawiam.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam! Jeśli chodzi zarówno o preparaty do depilacji, jak i kremy przeciwcellulitowe, sprawa ma się podobnie jak z samoopalaczami - należy używać tylko tych specjalnie oznaczonych jako bezpieczne w ciąży (apteka!). Cellulit potrafi dać się ciężarnym bardzo we znaki, ale zdrowa dieta i ćwiczenia to podstawowe metody walki z nim, bezpieczne i wręcz zalecane, ponieważ przyczyniają się oprócz tego do poprawy samopoczucia i zdrowia zarówno matki, jak i dziecka. Poza tym, nagromadzona i nieładnie pomarszczona tkanka tłuszczowa w okolicy ud łatwo "topnieje" podczas karmienia piersią - takie jest jej przeznaczenie. Pozdrawiam serdecznie!