Czy można stosować znieczulenie do kolonoskopii?

Mąż leży w szpitalu. Ma mieć jutro wykonaną kolonoskopię. Jest uzależniony od benzodiazepin i alkoholu. Jest w trakcie terapii odwykowej w trybie ambulatoryjnym. Moje bądź nasze pytanie brzmi: jakie leki do znieczulenia może otrzymać by nie wprowadzono benzodiazepin. Lekarze są poinformowani lecz nigdzie nie jest to zapisane. Mamy obawy żeby nieświadomie nie została przerwana abstynencja .

Lek. Paweł Szadkowski

Rodzaj znieczulenia ogólnego należy omówić z anestezjologiem. Różnice mogą wynikać z doświadczenia zespołu w danym ośrodku. Przykładowym znieczuleniem jest propofol.