Czy można to już zaliczyć do grzybicy i iść do lekarza?

Witam! Mam pytanie, czy można ten objaw zaliczyć już do grzybicy i czy powinienem się z tym udać do lekarza, czy może jakimś lekiem z apteki to potraktować... bo trochę mam opory, żeby iść do lekarza;) Mianowicie jeszcze na skórze, ale tuż przy żołędzi, od strony wędzidełka pojawiła mi się jedna biała kropeczka, która przypomina pryszcza z trądziku młodzieńczego. Wygląda jakby miała coś białego w środku i jakby dało się wycisnąć, ale nie ruszam tego;) Nie piecze ani raczej nie swędzi, może od czasu do czasu zaswędzi, ale nie mam pewności, czy to od tego. Nie wiem, co mam z tym zrobić, a nie chciałbym też, żeby pojawiły się kolejne, więc trzeba jakoś zapobiec... Czy ktoś może mi pomóc w tej sprawie??? Z góry dziękuję i pozdrawiam!

ponad rok temu

Jeśli zmiana jest jedna, nie ma charakteru zapalnego (np. zaczerwienienia), nie powiększa się, nie towarzyszą jej żadne objawy, to myślę, że może Pan przyjąć postawę wyczekującą i jedynie obserwować zmianę.

W razie pojawienia się nowych wykwitów, proszę udać się do lekarza dermatologa-wenerologa.