Czy można uniknąć wyrwania zębów i jak to wpłynie na uśmiech?

Witam! Obecnie jestem już u drugiej ortodontki i obie stwierdziIy, że usuną mi wszystkie czwórki. Czy naprawdę nic nie da się zrobić przy obecnych metodach? Czy twarz bardzo się zmienia i czy uśmiech nie jest jakiś wąski? Dodam, że u góry nie a bardzo krzywych zębów, aIe doIne i górne zęby z przodu tworzą taki stożek zamiast odpowiednio na siebie nachodzić jak tow zgryzie. Mam zrobione wszystkie badania.

Bez badania trudno ocenić Pani zgryz. Miejsce można uzyskać też innymi sposobami np. Szlifując zęby, lub poszerzając łuki zębowe. Nie zawsze usuwa się 4 , można usunąć 5 decyduje stan zęba albo jego wielkość ( lepiej jest usunąć mniejszego zęba lub w gorszym stanie) . Decyzję podejmuje się po pomiarach modeli diagnostycznych. Proszę zapytać o możliwości poszerzenia łuków zębowych. Powodzenia