Czy można uprawiać sport po zespoleniu kości śródręcza?

Witam jestem po operacji zespolenia 2 kości śródręcza wszystko jest w porządku. Mam załóżmy 1 szew o długości 3 cm czy umiarkowana aktywność fizyczna w postaci ćwiczeń dolnych partii oraz jazda na rowerku w przedziale tętna 120 może zaszkodzić ranie ?

Jeśli nie ma obrzęków na ręce, zwłaszcza wieczorem po całym dniu jej użytkowania to sport jak najbardziej można uprawiać. Trzeba zacząć najpierw od mniejszych wysiłków/dystansów i obserwować czy przypadkiem ręka nie puchnie:) Pozdrawiam, Róża Kanarska.