Czy można usuwać laserowo popękane naczynka krwionośne na nogach?

Dzień dobry, czy można usuwać laserowo popękane naczynka krwionośne na nogach jeśli ma się dużo znamion barwnikowych?

Można, światło lasera działa punktowo, jego promień ma bardzo małą średnicę a lekarz ma dodatkowo specjalne powiększające okulary. Jeśli jest wątpliwość to omija się podejrzane znamiona. Z drugiej strony część z nich (tych typowych) można też usunąć laserem :))

Kwalifikacji do zabiegu zawsze dokonuje lekarz, po zbadaniu pacjenta. Liczne znamiona zwykle nie stanowia przeciwwskazania do zabiegu 'zamykania laserowego naczynek' ale tez nie kazde 'popekane naczynka' na nogach kwalifikuja sie do zabiegu.