Czy można używać kropli do oczu po terminie?

Czy można używać kropli do oczu po terminie? Te krople są pakowane w oddzielnych ampułkach. Krople ampułkach, termin przydatności to 01/2018.

Lek. Paweł Szadkowski

Przeterminowane krople mogą już nie działać tak skutecznie, jak powinny. O ile tak krótk czas po terminie ważności raczej nie spowoduje żadnych działań niepożądanych, o tyle radziłbym jednak kupić nowe krople, żeby mieć pewność, że "działają".