Czy można wykonać test obciążenia glukozą 75g w 23 tyg.?

Witam.
Lekarz zlecił mi wykonanie testu na obciążenie glukozą 75g. Czy mogę zrobić ten test w 23 tyg. ciąży, bo wszędzie jest napisane, że wykonuje się go 24-28tyg. Czy tydzień różnicy ma znaczący wpływ na wynik.

Chciałabym go wykonać 4 maja, ponieważ wtedy też muszę iść do lekarza po kontynuacje zwolnienia i chciałabym to wszystko załatwić podczas jednej wizyty. Akurat 4 maja zacznę 23 tydzień.
Dziękuję

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Jest to nieco za wcześnie, radzę się wstrzymać z badaniem. Interpretacja wyników wystandaryzowana jest dla okresu 24-28 tygodnia ciąży. Pani wynik może więc być niemiarodajny.
Pozdrawiam serdecznie!