Czy można wykonać TK u 69-latki?

Dzień dobry.Bardzo proszę o odpowiedź na moje pytanie.Trzy lata temu przeszłam rozległy zawał.Dodatkowo jestem obciążona cukrzycą,choroba wieńcowa,dodatkowo jestem slabowidzaca.Jaskra,zaćma, oczopląs,odklejenie siatkówki i wiele innych.Teraz mam problem z brzuchem.Usg wychodzi w porządku nie wiedzą chyba lekarze sami co mi jest.Brzuch jest coraz większy i twardy jak skała.Lekarz chirurg na ostatniej wizycie na dzień dobry zapytał się,,to pani jeszcze żyje ,,.Załamka.Moje pytanie brzmi:czy mając w nadgarstkach dwa stenty metalowe założone na zakładkę Integrity 2.25/14mm 12 ATM i Pro-kinectic. 2.5/15 mm14atm można wykonać tomograf komputerowy jamy brzusznej i czy w moim przypadku można wrazie co użyć kontrastu.Czy w moim przypadku jest to badanie bezpieczne.Pozdrawiam

witam, tak można, co do kontrastu to zależy od funkcji nerek, w Pani przypadku przeciwwskazany jest rezonans magentyczny