Czy można wykonać zabieg oczyszczania jelita 8 miesięcy po cesarskim cięciu?

Witam,
mam pytanie, czy można zrobić oczyszczanie jelita grubego, tzw. hydrokolonoterapię 8 m-cy po cesarskim cięciu. Nie odczuwam żadnych dolegliwości związanych z cięciem, a jedyny ślad to różowa blizna. Mad dużą nadwagę, chcę rozpocząć walkę z kilogramami. Dużo przytyłam w ciąży, „rozepchałam” żołądek, do tego mam zgagę i zaparcia, nie mówiąc o koszmarnym samopoczuciu związanym z wyglądem.
Dużo dobrego słyszałam o zabiegu płukania okrężnicy na początek walki z kilogramami. Mam tylko pytanie, czy taki zabieg można wykonać 8 m-cy po cięciu? Czy to w ogóle jest jakieś przeciwwskazanie?
Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

W osiem miesięcy po cięciu cesarskim wszelkie rany związane z operacją powinny być już całkiem wygojone. Nie powinno więc być to przeciwwskazaniem do tego typu zabiegu.

Zabieg ten może przynieść krótkotrwałą ulgę Pani jelitom oraz samopoczuciu, jednak nie będzie miał raczej długotrwałego wpływu na wagę. Polecam Pani uwadze nasz inny portal, poświęcony tematyce skutecznego odchudzania.

Pozdrawiam serdecznie!