Czy można wyleczyć następujące zmiany?

Witam dziękuję za interpretację wyniku badania mam jeszcze pytanie czy te schorzenia mianowicie :Rozpoznanie patomorfilogiczne: Oesophagus Barrett i Limfocytarne nacierki zapalne o dużej gęstości czy to można wylrczyć czy są to procesy nieodwracalne.Z góry dziękuję i czekam na odpowiedź...
Lek. Paweł Szadkowski

Przełyk Barretta jest stanem przedrakowym. Leczenie jest takie jak w niepowikłanej chorobie refluksowej przełyku, ale nie prowadzi do ustąpienia metaplazji. Stan ten wymaga monitorowania (badanie histologiczne wycinków pobieranych endoskopowo) z częstością zależną od stopnia dysplazji. Najlepiej skonsultować się ze swoim lekarzem prowadzącym lub z gastroenterologiem / chirurgiem ogólnym (zajmującym się przełykiem).