Czy można wyleczyć te bóle szyi?

Dzień dobry ma 22 lata od 4lat cierpie na przewlekłe bóle szyi.Rehabilitacje i farmakologia nie pomaga .Mam również nieurazową niestabilność barków czy te bóle mogą być powiązane i co z tym robić.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

w większości problemów szyjnych pomocna okazuje się rehabilitacja wraz z unikaniem niezdrowego stylu życia (np. zbyt długiego siedzenia przed komputerem). Jeżeli leczenie trwa już bardzo długo i nie przynosi ono żadnych skutków, potrzebna będzie dodatkowa diagnostyka.

Powinien Pan wykonać rezonans magnetyczny lub tomografię komputerową kręgów szyjnych, żeby sprawdzić, czy któryś z kręgów nie jest uszkodzony lub nie uciska na jakiś nerw. W takim przypadku oprócz bolącej szyi mogą również występować mocne i częste bóle głowy.

W przypadku stwierdzenia jakiejś konkretnej dolegliwości w kręgach szyjnych możliwe, że będzie potrzebny zabieg operacyjny w celu usunięcia nieprawidłowości.

Trzeba się także udać do fizjoterapeuty i pomyśleć o zmianie formy rehabilitacji. Można spróbować laseroterapii, magnetoterapii lub elektroterapii.

Więcej o problemach szyjnych znajdzie Pan w naszych materiałach, do których link zamieszczam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-kregoslupa-szyjnego

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.