Czy można wyleczyć ten problem ze snem?

Witam, mój problem rozpoczął się 2 miesiące temu, kiedy zachorowałem na katar na dwa tygodnie. W tym czasie miałem zaburzony sen i nie spałem przez katar i budziłem się kilka razy w nocy. Półtora miesiąca temu dostałem pierwszego silnego ataku paniki i do teraz codziennie czuję się śpiący, osłabiony, czasami czuje się sparaliżowany i przez kilka tygodni czułem się cały zdrętwiały, mam dopiero 18 lat a z czuję się na 80. Od dwóch miesięcy właśnie śpię z przerwami budzę się i czasami zdarza się że prześpię całą noc a i tak czuję się jeszcze bardziej śpiący niż przed snem. Od tygodnia doszły nowe objawy jak pulsowanie lewej części korpusu, czuję jakby moje serce były z tyłu moich pleców. Zanim zachorowałem na katar byłem u kardiologa a wyniki były idealne! Jeszcze 2 tygodnie temu byłem u psychiatry, który zdiagnozował u mnie nerwicę lękową. Ale nadal się boję, że przez mój niewydolny sen po którym czuję się jakbym nie spał całą noc, już teraz po nim czuję się na skraju wytrzymałości mój mózg także i serce też, boję się że w konsekwencji tego doprowadzi mnie do śmierci a ja nie chcę umierać!!!
MĘŻCZYZNA, 18 LAT 11 miesięcy temu

Dzień dobry.

Szkoda, że nie napisał Pan co zalecił na konsultacji lekarz psychiatra np leki jest tak to jaki i czy je Pan stosuje.

W opisanym przypadku wymagana jest konsultacja dobrego psychologa klinicznego lub psychoterapeuta aby ustalić leczenie terapeutyczne ale również wspomaganie leczenie farmakologiczne pod opieką lekarza prowadzącego.

Również jest pomocna medycyna naturalną ale aby ją włączyć wymagana jest wcześniejsza konsultacja psychiatry, psychologa aby wiedzieć jakie ma Pan zalecenia farmakologiczne.

Proszę nie lekceważyć objawów klinicznych które wymagają jak najszybciej odpowiedniego leczenia.

Pozdrawiam