Czy można zajść w ciążę, podczas pettingu i gdy ma się okres?

Dzień dobry.
Mam taki problem. Mam 16 lat, 11 stycznia ja i mój chłopak uprawialiśmy petting, wtedy miałam pierwszy dzień miesiączki. Tylko to polegało na tym, że to tylko on mieści moje narządy. Po prostu chciałam się zapytać czy jest ryzyko, że jak miałam dni niepłodne no i w lutym miałam miesiączkę 11, to czy mogłam zajść w ciążę, czy nie?
Dlatego pytam, bo przeczytałam, że może podczas ciąży być w pierwszym miesiącu okres.

Lek. Magdalena Kowalska

Dzień dobry.
Mam taki problem. Mam 16 lat, 11 stycznia ja i mój chłopak uprawialiśmy petting, wtedy miałam pierwszy dzień miesiączki. Tylko to polegało na tym, że to tylko on mieści moje narządy. Po prostu chciałam się zapytać czy jest ryzyko, że jak miałam dni niepłodne no i w lutym miałam miesiączkę 11, to czy mogłam zajść w ciążę, czy nie?
Dlatego pytam, bo przeczytałam, że może podczas ciąży być w pierwszym miesiącu okres.

Witam!

Sam petting nie stwarza ryzyka zajścia w ciążę - do tego musi nastąpić wprowadzenie nasienia w obręb narządu rodnego kobiety (oczywiście podczas dni płodnych). Ponadto opisywana sytuacja miała miejsce w pierwszy dzień miesiączki, a jest to czas przypadający w czasie dni niepłodnych. Dlatego zajście w ciążę w tym przypadku jest wysoce nieprawdopodobne.

Rzeczywiście przy zajściu w ciąże może występować pojedyncza miesiączka, ale jest to nieczęsta sytuacja.

W razie dalszych wątpliwości polecam artykuł: test ciążowy.

Serdecznie pozdrawiam!