Czy można zajść w ciążę przy arytmii komorowej?

ARYTMIA KOMOROWA A CIĄŻA Witam, mam 27 lat od 10 lat choruje na arytmie komorowa.Choroba została wykryta przez przypadek podczas bilansu 16-latki.Od małego prowadziłam aktywny tryb życia ,aż nie postawiono diagnozę,że mam arytmie komorową. Pojedzynćze: 6693 PARY: 9880 BIGEMINIE;126 TRIGEMINIE; 108 RYTM KOMOROWY;11585 VE (KOMOROWE) 70538 Dodam,że nigdy nie było żadnych omdleń, złego samopoczucia itp. wręcz podobno serce lepiej pracuje i występuje mniej zaburzeń podczas aktywności. Lekarze proponują ablacje,lecz bardzo się waham iż wiele osób miewa po kilka ablacji w związku z czym chciałabym zapytać jakie jest ryzyko zajścia w ciąży jakie mogą być konsekwencje??

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym skonsultować się z kardiologiem oraz ginekologiem przed staraniami o dziecko.