Czy można zakupić soczewki tylko na jedno oko?

dzień dobry, od około 8 lat noszę okulary i zastanawiam się nad zakupem teraz soczewek, problem polega na tym, że jedno oko mam całkowicie zdrowe a w drugim wadę na poziomie -2.0 i cylinder 0.5. Czy przy zakupie soczewek mam kupić specjalne soczewki cylindryczne czy jakieś inne?

ponad rok temu

Witam!

Można jak najbardziej zastosować soczewkę kontaktową tylko na 1 oko, tak jak tylko na jednym oku ma Pani szkło korekcyjne a na drugim pewnie "0". Przy tak małej wartości cylindra przy doborze soczewek jest on z reguły pomijany i nie będą potrzebne w tym przypadku specjalne soczewki toryczne.
Może Pani śmiało omówić się na wizytę u okulisty celem doboru soczewek kontaktowych.

Pozdrawiam serdecznie