Czy można zarazić się Helicobacter Pylori pijąc z tego samego kubka co osoba chora?

Witam, czy helicobacter można się zarazić np jak wypijemy z kubka osoby chorej ale umytego płynem ? Tzn ta osoba wcześniej używała kubka ale został umyty ?

Lek. Paweł Szadkowski

Skoro szkalanka/kubek zostały umyte, nie powinno dojść do zakażenia.