Czy można zarazić się wirusem HIV, jeśli nie miało się kontaktu z krwią zakażonego?

czy można zarazić się hivem jak się ma czysta skóre i nie miało sie kontaktów z inną krwia( człowieka)

Małgorzata Panek

Mając nieuszkodzoną skórę i bez kontaktu z wydzielinami czy krwią chorego, nie można się zarazić, czyli np podawanie ręki nie jest ryzykiem zakażenia.
Pozdrawiam