Czy można zarazić się wścieklizną od martwego lisa?

Witam , czy istnieje ryzyko zakażenia się wścieklizna od martwego lisa który leżał na poboczu. Ja jechałem rowerem blisko zwłok , pogoda była upalna i sloneczna. Nie wydaje mi się żebym dotknął noga ale czy gdybym najechał na lisa albo musnął noga to czy mógłbym sieczarazic

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Prawdopodobieństwo jest niewielkie, jeśli ten lis Pana nie ugryzł.