Czy można zastosować stymulację mózgu przy depresji?

mam depresje i czy mogę zapisać się prywatnie na prze czaszkową stymulację mózgu?. Słyszałam wiele dobrego o tej metodzie zwalczającej objawy tak przykre w depresji:(,a terapia u mnie odpada i wierze tylko w medycynę

Mgr Kamila Jakubowska

Witam

Stymulacja magnetyczna mózgu jest metodą stosowaną przy depresji, jednak jej skutecznoś

Witam!
TSM używana jest do leczenia depresji i nie tylko. Problem jest z refundacją, na razie metoda jest traktowana jako eksperyment medyczny i wykonywana w niewielu ośrodkach. Nieco przypomina EW, ale jest pozbawiona zagrożeń i objawów niepożądanych, które czasem towarzyszą elektrowstrząsom. Przy tym leczeniu nie jest potrzebny anestezjolog. Metoda ciekawa, ale z tego co wiem we Wrocławiu skupili się w ostatnim czasie na wszczepianiu stymulatorów - program psychiatrów i neurochirurgów.
Powodzenia
W. Łuczkowski.