Czy można zdjąć aparat ortodontyczny na własne życzenie?

Czy można zdjąć aparat ortodontyczne na własne życzenie? Mam od kilku miesięcy i same problemy. Dbam o zęby, ciągle myje. Przytrafiają mi się rzeczy które nie miały wcześniej miejsca: bóle zębów, zapalenie dziąseł, zapalenie slinianki i musialam brac antybiotyki. I ciągle jakieś akty itp. Już Man dosyć.

Oczywiście , może się nawet Pani wypisać ze szpitala, nie poddać się operacji czy nie zgodzić się na jakiekolwiek zabieg , nawet jeżeli grozi to Pani śmiercią lub kalectwem , to tym bardziej może Pani sobie zażyczyć zdjęcie aparatu