Czy można zdrowo schudnąć?

Mam 16 lat, 174 cm i ważę aż 84 kg. Jestem dość aktywna, gram w siatkę 3 razy w tyg. Uczęszczam w szkole na wf i jeszcze do tego 2 razy w tygodniu mam treningi taneczne, po 1,5 godz. każdy. Nie stosowałam wcześniej żadnych diet, ponieważ nie chciałam dopuścić do siebie wiadomości, że mam nadwagę. Zazwyczaj jem na śniadanie rogalika, potem po szkole dopiero obiad i kolację. Różnie bywa, czasami kanapki, a czasami coś innego. Tak praktycznie jest codziennie. Jest tylko jeden problem - słodycze. Nie umiem się powstrzymać, żeby nie zjeść czegoś słodkiego.

Witam,

Powinnaś podjąć następujące kroki:
1. udać się z rodzicami do lekarza i zbadać przyczynę problemu z masą ciała;
2. skonsultować się z dietetykiem i w oparciu o prowadzony dzienniczek żywieniowy, określić jakie błędy popełniasz i ustalić, jak je wyeliminować;
3. wprowadzić zmiany w sposobie żywienia (zajrzyj na:
http://abczdrowie.pl/piramida-zdrowego-zywienia ;
4. zwiększyć aktywność fizyczną (o ile nie ma ku temu przeciwwskazań).

Porozmawiaj z rodzicami o swoim problemie. Nie możesz zostać z nim sama.

Pozdrawiam