Czy można zmienić dawkowanie leków na cukrzycę?

Mam 54 lata od 5 lat choruje na cukrzyce typ 2. Biore leki symformin 1000 i na cholesterol atoris 20mg jedna dziennie. od 5 miesiecy zacząłem zdrowo sie odżywiac i schudłem 15kg. Obecnie waże 76kg wzrost 176cm . Nie jem ziemniaków słodyczy nie pije alkoholu nie palę papierosów , jem więcej warzyw i pije wyciskane soki warzywne . Moje wyniki cholesterol całkowity 114 mg/dl , cholesterol HDL 46 mg/dl , Triglicerydy 96 mg/dl , cholesterol LDL 58 mg/dl , nie -HDL cholesterol 68 mg/dl , Glikowana hemoglobina frakcji Ac DCCT/NGSP 5,67% , Glikowana hemoglobina frakcji A1c IFCO 38 mmol/mol . Proszę o ocene moich wyników i ewentualną wskazówke i rade . Czy jest możliwe by zmniejszyc dawkowanie leków ? Dziekuje.

Dzień dobry,

nie zależnie od wyników wymagana jest konsultacja z lekarzem prowadzącym leczenie o możliwości zmniejszenia dawkowania leków zaleconych przez lekarza prowadzącego który jest tą właściwą osobą która może zmodyfikować leczenie.

Wskazana wizyta do lekarza prowadzącego leczenie który również porówna wyniki z objawami klinicznymi oraz ze stosowanym leczeniem i porównanie ze wcześniejszymi wynikami badań.

Pozdrawiam