Czy można zmienić firmę soczewek kontaktowych?

Noszę soczewki kontaktowe ultraflex premier toric. OL-8,7 DIA 14,5 moc -2,00/-0,75*180 OP-8,7 DIA -5,00/-1,25*180. Czy mogę bez konsultacji z lekarzem zamienić je na biofinity toric które są tej samej firmy (cooper vision) i mają takie same parametry a są tańsze? Może lekarz miał jakieś powody żeby zapisać mi te droższe i musze jednak przy nich pozostać?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jak najbardziej jest to możliwe, bez problemu.