Czy można zmienić leki antydepresyjne?

Dzień dobry. Mam pytanie. Jestem 22-latkiem, choruję na depresję. Chodzę regularnie do specjalistów i zażywam leki antydepresyjne. Tylko te leki antydepresyjne zamiast mnie aktywować do działania, to robią jeszcze bardziej ze mnie dziadka, który by tylko spał, leżał cały dzień przed telewizorem i nie wychodził z pokoju, stękał o chorobie i życiu i już odliczał, kiedy zamknie oczy na wieki, tak naturalnie, nie jakieś samobójstwo. Czy jest możliwa zmiana leków na coś bardziej energetycznego?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Agresja u dzieci autystycznych

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o agresji u dzieci autystycznych.

Do typowych objawów zaburzeń depresyjnych należą smutek, spadek aktywności, brak motywacji do podejmowania jakichkolwiek działań, tzw. czarnowidztwo, czyli pełne lęku oczekiwanie na złą przyszłość. Leki przeciwdepresyjne mają za zadanie zniesienie tych objawów.

Jeżeli lek jest przyjmowany we właściwych dawkach przez min. 6 tygodni i objawy się utrzymują lub poprawa nie jest satysfakcjonująca, należy myśleć o weryfikacji rozpoznania i zmianie leku na inny.

Psychiatra na Oddziale Psychiatrii w Szpitalu Bielańskim i w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy