Czy można żyć z pękniętym lub martwym jelitem?

Witam , Czy można żyć z pękniętym lub martwym jelitem jeśli pęknięcie jest małe? czy usg by wykazało treści jelita jamie brzusznej czy ono wykazuje jedynie krew?? pozdrawiam

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Pęknięcia dotyczące jelit to bardzo groźna i niebezpieczna patologia. Nie ma możliwości funkcjonowania na co dzień.