Czy MR głowy wykryje tętniaka mózgu?
Dzień dobry, Mam pytanie: czy rezonans magnetyczny głowy z kontrastem wykrywa tętniaka mózgu? Czy musi być do tego specjalny kontrast? Czy jeśli mam na skierowany rezonans magnetyczny z kontrastem to wykaże on zmiany naczyniowe?

MĘŻCZYZNA, 28 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Szadkowski
77 poziom zaufania
Tak, takie badanie wykaże zmiany naczyniowe, jeśli będą one obecne.