Czy MRI głowy z kontrastem jest dokładniejsze?

Chciałam zapytać czy badanie z kontrastem głowy MRI jest dokładniejsze niż bez? W skierowaniu miałam podane ze mam mieć badanie z kontrastem ale lekarz wykonujący stwierdził że nie trzeba. Czy wyjdzie np jakaś aktywna zmiana mam naczyniowa?

Wutam. O podaniu kontrastu w badaniu mr zawsze decyduje lekarz w trakcie badania. W wiele przypadkach nie ma konieczności jego podawania nie ma powodów do niepokoju.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. O konieczności zastosowania kontrastu zwykłe decyduje lekarz nadzorujący badanie w trakcie tego badania. Nie do wszystkich nieprawidłowości konieczne jest zastosowanie środka cieniującego.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Na podstawie oceny badania bez kontrastu lekarz mógł odstąpić od badania z użyciem kontrastu. Nie powinna Pani mieć powodu do niepokoju.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli lekarz postanowił odstąpić od podania kontrastu, to najpewniej miał ku temu podstawy. Wszystko zależy od wskazań do wykonania badania.