Czy muszę brać insulinę?

Dzień dobry, zrobiłam badanie krwi na czczo na glukozę. Wynik 144. Natomiast w ciągu dnia mój cukier mierzony glukometrem 2 godziny po jedzeniu nie przekracza 140, a przed jedzeniem od 97 do max 120. Przed badaniem krwi mierzyła sobie poziom cukru glukometrem i wyniki były następujące. Godzina 5,45 cukier 134, godzina 7,00 cukier 158, natomiast zaraz po badaniu około godziny 8,30 cukier 161. Gdy zjadałam śniadanie cukier po godzinie wynosił 134. Co to oznacza, czy muszę brać insulinę. Mam umówioną wizytę u diabetologa ale dopiero na 13 września. Bardzo proszę o informację. Pozdrawiam Krystyna lat 58

Decyzja o insulinoterapii jest złożona i indywidualna dla każdego pacjenta, na podstawie podanych wartości glikemii nie można udzielić jednoznacznej odpowiedzi.