Czy muszę dodatkowo jeszcze się zabezpieczyć prezerwatywą w tym dniu?

Panie doktorze, 19 stycznia dostalam okres, wlozylam krazek nuvaring. Pierwsza wymiana krążka nastapi 9 lutego. Od chwili założenia krążka nie wspolzylam. Planuję 13 lutego mieć pierwszy stosunek przy tej metodzie, moje pytanie czy musze dodatkowo jeszcze się zabezpieczyć prezerwatywą w tym dniu?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Żadna z metod antykoncepcji nie ma 100 procentowej skuteczności. Pozdrawiam.