Czy muszę iść na badania krzepliwości krwi na czczo?

Czy muszę iść na badania odnośnie do krzepliwości krwi na czczo? Wyszły mi na udach dziwne, odwysiłkowe, jak sądzę (nowa praca, głównie fizyczna), podbiegnięcia krwawe. Lekarz rodzinny zlecił mi morfologię, inr, aptt i inne, których nie umiem ze skierowania odczytać. Muszę się głodzić? Mam skłonność do omdleń po morfologii na czczo, raz zjadłam przed morfologią małe śniadanie i nic się nie działo, czułam się świetnie. Czy małe śniadanie wpłynie znacząco na wyniki? W dniu badań mam kilka spraw do załatwienia i wolałabym uniknąć gorszego samopoczucia.

Lek. Paweł Szadkowski

Przy badaniu układu krzepnięcia pacjent nie musi być na czczo. W okresie letnim, na ok. 30 min. przed badaniem wskazane jest wypicie szklanki wody. Jeśli nie może Pani odczytać badań, proszę wykonać po prostu układ krzepnięcia (w nim zawiera się APTT, PT, INR, wsk. PT) i morfologię.