Zapytaj lekarza

7 3 6 , 4 1 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy muszę martwić się wirusem HBV?

Dzień dobry. Ostatnio trafiłam na artykuł o chorobach zakaźnych i przestraszyłam się wirusem HBV - taki zaraźliwy, nie pomyślałam że można się zakazić nawet u stomatologa czy kosmetyczki... W dodatku przebiega często bezobjawowo, a część ludzi samoistnie pozbędzie się wirusa. I tu są moje pytania: 1) czy osoba która sama się pozbyła wirusa może być źródłem zakażenia dla kogoś w przyszłości? 2) zrobiłam sobie testy na HbsAg i anty Hbs. HbsAg ujemny, anty hbs miano 70. Dodam że przeszłam pełen cykl szczepień po urodzeniu. jestem zdrowa osoba. Czy wartość tego miana jest poszczepienna (minęło 25 lat od szczepienia) czy to wartość nabyta po przechorowaniu? Mam się czym martwić?
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Chusta lekarska - opatrunek oka

Chusta lekarska może zostać użyta do wykonywania opatrunków. Ekspert - lek. Łukasz Dubielecki wyjaśnia, jak opatrzyć oko za pomocy trójkątnej chusty.

Lek. Bartłomiej Grochot
77 poziom zaufania

Witam. Pani pokolenie jest całkowicie zabezpieczone przed wirusem szczepieniami. Poziom Pani przeciwciał potwierdza to iż jest Pani całkowicie zabezpieczona przed zakażeniem [wynik zabezpieczający to 10 - u Pani 70]. Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy