Czy muszę nadal obawiać się zajścia w ciążę?

Mam 47 lat,przez długi okres czasu stosowałam doustne środki antykoncepcyjne,które 3 mce temu odstawiłam.Wykonałam w dniu przed miesiączką planową na 10 lipca/cykl co 26-27 dni/ badania w celu stwierdzenia stanu płodności tzn.czy muszę nadal obawiać się zajścia w ciążę,czy też niska płodność zabezpiecza mnie.Poziom Estradiolu 63,03 pg/ml,FSH-13,4 mIU/ml.Jak intepretować te wyniki? Dodatkowe pytanie o TSH 3,28 /jest w normie ale zbliża się do górnej granicy/

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym skonsultować się z ginekologiem - specjalista endokrynologii ginekologicznej.