Czy muszę nosić faktycznie okulary?

Witam, ostatnio byłam u optometrysty przepisał mi okulary, sfera 0 cylinder -0,25 dodatek 0,5. Czy te okulary to nie zerówki , powiedział że jest astygmatyzm i nic poza tym . Czy muszę realizować receptę na okulary, czy wzrok nie popsuje się bez nich.

Witam, rzeczywiście potocznie są to okulary zerówki z nieznacznym fizjologicznym astygmatyzmem. Jeżeli nie czuje Pani potrzeby noszenia okularów do pracy przy komputerze, proszę nie realizować recepty na okulary. Wzrok się nie pogorszy jeżeli Pani nie zrealizuje recepty okularowej.