Czy muszę odczekać miesiąc i zacząć brać tabletki od pierwszego dnia miesiączki?

Witam bralam tabletki przez 2 lata i 5 dni temu miałam pierwszy dzień cyklu gdzie powinnam wziąść pierwszą tabletke jednak z powodów jej braku i innych pewnych komplikacji nie wzielam. Musze odczekac miesiąc i zaczac brac od pierwszego dnia miesiączki? Czy jest szansa na to aby wziasc ją teraz?

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli rozpocznie Pani opakowanie teraz, ochrona nie będzie pełna podczas pierwszego cyklu.