Czy muszę pilnie udać się do laryngologa?

Witam mam 22 lata, jestem osobą palącą epapierosy. Jakieś 3 tygodnie temu zauważyłem u siebie problem z przełykaniem śliny, suchość w jamie ustnej a chwilę później w ciągu dnia sklejone gardło coś jakby zapchane flegmą. Przestałem palić na parę dni i przeszło, natomiast znowu paląc przez tydzień czasu wszystko powróciło. Czwarty dzień nie palę, problem z przełykaniem i suchością zniknął ale pozostało uczucie sklejonej górnej części gardła (jakby połączenie między nosem a gardłem). Są jakieś domowe sposoby na wyleczenie tego? Rzuciłem palenie i mam nadzieję że przejdzie. Czy konieczna wizyta u laryngologa?
MĘŻCZYZNA, 22 LAT 1 tygodni temu

Dobry wieczór.

Nic nie stoi na przeszkodzie aby udał się Pan do lekarza laryngologa w celu wykonania stacjonarnej konsultacji i diagnostyki endoskopia laryngologiczna która dokładnie oceni struktur, których nie widać podczas klasycznego badania lub, których obraz jest niejasny.

Pozwala to na wykrycie zmian już w początkowych fazach choroby, a co za tym idzie – przyspiesza diagnozę i wdrożenie odpowiedniej terapii.

Pozdrawiam

Mariusz Bek

Naturoterapeuta

Dietetyk