Czy muszę skonsultować się jeszcze z psychiatrą?

Przeczytałam takie zdanie o lekarzu w trakcie specjalizacji z psychiatrii: "To ktoś bez doświadczenia, poszłabym z ciekawości, ale diagnozę bym skonsultowała z kimś znacznie mądrzejszym". Czy to prawda? Powinnam skonsultować diagnozę postawioną przez lekarkę w trakcie specjalizacji z psychiatrii z kimś innym? Np. z psychoterapeutką? Czy mam tej psychoterapeutce powiedzieć że moja lekarka jest w trakcie specjalizacji? Mam objawy fobii społecznej, depresji i nerwicy lękowej
KOBIETA, 25 LAT 4 miesiące temu

Dzień dobry.

Jeśli ma Pani uzasadnione obawy po wizycie u lekarza w każdej chwili można poprosić innego lekarza specjalistę o drugą opinię dotyczącą rozpoznania, leczenia. Nie ma konieczności ukrywania powodu drugiej konsultacji tylko otwarcie powiedzieć specjaliście w czym jest problem po wcześniejszej wizycie u lekarza.

Pozdrawiam

Mariusz Bek