Czy muszę skonsultować się z endokrynologiem przy tym wyniku badania krwi?

Dzień dobry, Podwyższony wynik anty tg plus ft3 ledwo w normie(bliski zawyżenia) pozostałe ft4,TSH w normie. Z objawów towarzyszących występuje uczucie zimna dosyć częste. Na USG tarczycy wyszły guzki mieszczące się w normie. Czy wyniki są wskazaniem do konsultacji lekarskiej i czy mogą wskazywać na chorobę tarczycy?
MĘŻCZYZNA, 23 LAT 9 miesięcy temu

Dobry wieczór.

Szkoda, że nie zostały podane przez Pana wyniki oraz wartości referencje.

Dobrze by było z wynikami udać się do lekarza pierwszego kontaktu na wizytę stacjonarną na której zostaną ocenione po dokładnym zebranym wywiadem i badaniem fizykalnym po którym lekarz oceni objawy kliniczne i zdecyduje o dalszym postępowaniu np zleci dodatkową diagnostykę lub zleci konsultacje do endokrynologa

Pozdrawiam

Mariusz Bek

Naturopata

Dietetyk