Czy muszę wyglądać idealnie?

Witam, mam 165 cm wzrostu, a moja waga to 80 kg, ale nie wyglądam na tyle. Moje wymiary w cm to: 120 (biust), 75 (pas), 100 (biodra). Zawsze byłam ciężka "sama w sobie", chciałabym schudnąć, bo wszystkie tabele mi to mówią, ale z drugiej strony, nie mam zaparcia, silnej woli i tak naprawdę dobrze mi teraz ze sobą, muszę jeszcze dodać, ze był moment, w którym moja waga osiągnęła 100 kg, co dodatkowo wzwiększa trudność dotarcia do wagi tabelkowej. Co mam zrobić? Muszę jeszcze dodać, że każda dieta, która wiąże się z ograniczeniami, powoduje u mnie kompulsywne napady jedzenia, i sam fakt diety mnie przygnębia... Więc może lepiej dać sobie spokój....?
ponad rok temu

Witam!

Zdecydowanie polecałabym redukcję masy ciała.
Nie tyle ze względów estetycznych, co zdrowotnych. Duża masa ciała, to duże obciążenie dla narządu ruchu, większe ryzyko urazów, większe ryzyko zaburzeń lipidowych, nadciśnienia, chorób serca. Przede wszystkim radziłabym Pani udać się na konsultację lekarską, aby sprawdzić, czy wszystko jest w normie - czy nie ma jakicś zaburzeń hormonalnych, etc.

Odnośnie napadów głodu, polecam zapoznanie się z odpowiedzią Pani Urszuli Bieniek: http://portal.abczdrowie.pl/pytania/jak-radzic-sobie-z-napadami-glodu.

Pozdrawiam