Czy muszę zastosować antybiotyk?

Witam.Początkowo bolało mnie gardło.Leczyłam się czosnkiem.Gdy straciłam głos to poszłam do lekarza.Stwierdził zapalenie gardła, tchawicy i krtani.Dostałam antybiotyk Zinox na 5 dni.Głos wrócił.Wróciłam do pracy, po tygodniu znowu pojawił się ból.Leczyłam się przez weekend.Znowu po tygodniu odczówam ból- pracuję głosem( nauczyciel) ile mogę stosować areozole? Czy muszę iść do lekarza po kolejny antybiotyk (nie mam temperatury)? Co robić?

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli objawy nie ustępują trzeba udać się do lekarza. On zdecyduje na podstawie badania gardła i krtani, czy konieczne jest powtórne zlecenie antybiotykoterapii.