Czy mycoplazme genitalium i mycoplazme genitalium to ta sama bakteria?

Witam. Wykryto u mnie mycoplazme genitalium czy robiąc badanie jeszcze na ureaplasme urealyticum wynik wyjdzie dodatni. Moje pytanie brzmi czy to ta sama bakteria ?

Milena Lubowicz

To nie jest ta sama bakteria, testy mogą jednak wyjść dodatnie, gdyż zakażenia te często idą w parze, poza tym niektóre testy wykrywają wspólne DNA dla obu czynników chorobotwórczych. Wszystko zależy od rodzaju wykonywanego przez laboratorium testu.
Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Powyższe bakterie należą do jednej rodziny bakterii, ale są dwoma innymi rodzajami. I nie są to te same bakterie.